Wiara śpiewa. Święto Niepodległości.

Wiara śpiewa i świętuje naszą Niepodległość – radośnie i w rodzinnym gronie. Zapraszamy na koncert patriotycznych utworów, aranżacji polskich dzieł literackich, hymnów oraz wojskowych pieśni w wykonaniu Warszawskiej Orkiestry Sentymentalnej.

WOS podejmuje interpretacje polskiej przedwojennej sceny muzycznej: rewii, kabaretu i filmu. Oprócz popularnych do dziś utworów z tamtych czasów, zespół przywraca blask zapomnianym arcydziełom piosenki, które zachowały się w archiwach. Przywołuje melodie z repertuaru Adama Astona, Wiery Gran czy Mieczysława Fogga, aranżacje Henryka Warsa i Rostworowskiego, wykonania orkiestr Golda i Petersburskiego, Karasińskiego i Kataszka. Romantyczne walce, zmysłowe tanga, skoczne polki, foxtroty, rumby i slow-foxy – to co najlepsze wśród bogactwa sceny i ekranu dwudziestolecia i czasów powojennych zachowuje styl i ponadczasowy urok i zyskuje odrobinę współczesnej wrażliwości muzycznej.

Koncertują po całej Polsce rozpowszechniając muzykę z dawnych lat. Tym razem zagrają z okazji Narodowego Święta Niepodległości – 12 listopada w Warszawie.

Muzyczne spotkanie nawiązywało będzie do tradycji, kiedy to regularnie gromadzono się, aby wspólnie śpiewać lub czytać poezję, wzmacniając w ten sposób poczucie wspólnoty i kształtując narodową tożsamość. Nasi goście z radością i dumą uczczą odzyskania przez Polskę niepodległości. Koncert – tak jak Niepodległa – jest dla wszystkich!

UDZIAŁ W WYDARZENIU JEST BEZPŁATNY, ALE ZE WZGLĘDU NA OGRANICZONĄ LICZBĘ MIEJSC OBOWIĄZUJĄ ZAPISY.

Termin: 12 listopada 2022 r.

Czas: 18.00 – 19.30

Miejsce: Muzyczne Studio Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej, Myśliwiecka 3/5/7, Warszawa

Link do zapisów: https://forms.gle/eCgrWXDfyvb4R1Da9

Regulamin koncertu: https://pokoleniakolumbow.pl/2022/10/18/regulamin-koncertu-wiara-spiewa-swieto-niepodleglosci/

Koncert będzie również transmitowany na żywo na kanałach – Fundacji Pokolenia Kolumbów i BohaterON w serwisie YouTube oraz na profilach Facebookowych.

Link do wydarzenia na Facebooku: informacja pojawi się niedługo

Organizatorem koncertu jest Fundacja Pokolenia Kolumbów we współpracy z BohaterON – włącz historię!

Wydarzenie zostało objęte patronatem medialnym Polskiego Radia.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa” .

Pomogliśmy potrzebującym Bohaterom!

Pomogliśmy potrzebującym Bohaterom!

Dzięki Fundacji ORLEN, po raz kolejny udało nam się wesprzeć Powstańców Warszawskich zapewniając im niezbędną pomoc. W październiku ubiegłego roku Fundacja Pokolenia Kolumbów otrzymała...

Murale Pamięci ,,Dumni z Powstańców”

Murale Pamięci ,,Dumni z Powstańców”

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Wygrajcie mural dla swojej szkoły i 5 000 zł na organizację uroczystości otwarcia! Przygotujcie pomysł na lokalne...

Skip to content