Nagroda BohaterON-y 2021 – razem wybierzmy Laureatów!

Firmy, instytucje, nauczycieli, dziennikarzy, pasjonatów, organizacje pozarządowe oraz osoby publiczne – razem chcemy wyróżnić tych, którzy podtrzymują pamięć o Polsce z lat 1918-1989 i podążają szlakiem Pokolenia 1920, dla którego tradycja, przeszłość i pielęgnowanie historii były i nadal są bardzo ważne. Już wkrótce zostaną przyznane wyjątkowe Nagrody BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich. Do 14 października Internauci mogą oddać głos na swojego faworyta.

Nagroda BohaterONy im. Powstańców Warszawskich została ustanowiona w 2019 roku. Jej celem jest wyróżnienie osób i instytucji, które w szczególny sposób promują wiedzę o historii Polski XX wieku i patriotyzmie, ocalając od zapomnienia również przedstawicieli Pokolenia 1920.

Laureatów z grona 35 nominowanych w siedmiu kategoriach wybierze Kapituła Nagrody składająca się z Powstańców Warszawskich, przedstawicieli polskiego rządu, historyków, osób publicznych oraz ambasadorów kampanii BohaterON – włącz historię!. Na podstawie głosowania członków Kapituły w każdej kategorii zostanie przyznany Złoty, Srebrny i Brązowy BohaterON.

Udział w wyborze Laureatów mają również internauci. Każdy z głosujących ma prawo do oddania głosu raz dziennie, na jednego Nominowanego w każdej z siedmiu kategorii. Nominowanym, którzy otrzymają najwięcej głosów w swojej kategorii, zostaną przyznane Złote BohaterONy Publiczności.

Do 14 października br. mogą zagłosować na swojego faworyta poprzez stronę internetową: https://bohateron.pl/bohaterony-2021/zaglosuj/

Laureatów Nagrody poznamy podczas uroczystej gali, która odbędzie się jesienią w Warszawie. Nagrodzeni otrzymają statuetki, a wszyscy nominowani – pamiątkowe dyplomy.

Zanim jednak poznamy Zwycięzców, przypominamy Nominowanych:

https://bohateron.pl/bohaterony-2021/kategorie/

Nagroda BohaterONy 2021 im. Powstańców Warszawskich stanowi część kampanii BohaterON – włącz historię!, która od 2016 roku realizuje działania w myśl haseł: Pamięć – Edukacja – Pomoc. W ramach kampanii zaplanowano szereg działań edukacyjnych – dla społeczeństwa; i pomocowych – dla Bohaterów. Od 1 sierpnia do 2 października można wysyłać za pośrednictwem www.bohateron.pl kartki z życzeniami dla Powstańców Warszawskich, a przedszkola i szkoły z całej Polski biorą udział w dedykowanym projekcie edukacyjnym – rekrutacja trwa!

Skip to content