Słuchowisko Bombka z Memmingen – wyjątkowy materiał edukacyjny

Dzięki współpracy kampanii BohaterON-włącz historię z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku mamy przyjemność przekazać nauczycielom i edukatorom słuchowisko edukacyjne  „Bombka z Memmingen”, które wprowadzi uczniów w klimat Świąt Bożego Narodzenia, ale także przybliży historię Świąt w obozie jenieckim – Stalag VII B Memmingen.

Słuchowisko “Bombka z Memmingen” to wyjątkowa, oparta na prawdziwych wydarzeniach historia z życia Aureliusza Zenona Dembińskiego ps. „Zagłoba”. Opowiada o pragnieniu wolności i tęsknocie za Ojczyzną.

Uzupełnieniem opowiadania są scenariusze zajęć dla uczniów klas 4-6 i 7-8 szkoły podstawowej, które przygotowaliśmy we współpracy z Oddziałem Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku.

Każda szkoła, która zaangażuje się w projekt i wyśle zdjęcia potwierdzające udział otrzyma podziękowanie. 💌 Aby je otrzymać, po realizacji zajęć należy wypełnić formularz: https://forms.gle/uvK4dTM2Q9QPjC7j6

Słuchowisko możecie już odsłuchać na naszym kanale na YouTube: https://youtu.be/pOrYd84Z1eg

Scenariusz i materiały do prowadzenia lekcji znajdują się na naszej stronie: https://bohateronwtwojejszkole.pl/materialy

Pomysłodawczynią słuchowiska jest Wioleta Wróbel – pracownica Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Białymstoku.

Słuchowisko „Bombka z Memmingen” w reżyserii Macieja Mydlaka powstało z inicjatywy Instytutu Pamięci Narodowej i Polskiego Radia Olsztyn.

Projekt BohaterON w Twojej Szkole organizowany jest przez Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów.

Zapraszamy do udziału!

Skip to content