Niebajka o Powstaniu Warszawskim

Niebajka o Powstaniu Warszawskim jest projektem mającym ma na celu wykorzystanie przedstawienia teatralnego i prezentowanie najmłodszym odbiorcom w autentyczny, ale przystępny sposób wojennej rzeczywistości, w którą tak bogata jest nasza historia.  „Niebajka”, bo czerpiąca z prawdziwych historii uczestników sierpniowych walk o wolność i jednocześnie wykorzystująca lalki i pacynki przez wzgląd na możliwości percepcyjne odbiorców. 

Projekt ma na celu wykorzystanie przedstawienia teatralnego i dotarcie z ofertą kulturalno-edukacyjną do dzieci i młodzieży szkolnej ze szczególnymi potrzebami i utrudnionym dostępem do kultury – pacjentów będących jednocześnie uczniami szkół szpitalnych, przyszpitalnych i sanatoryjnych. Teatr oraz stworzone specjalnie na potrzeby zadania warsztaty, w sposób dostosowany do możliwości percepcyjnych odbiorców przybliżą im wojenną rzeczywistość. Przedstawienie oparte na relacji dziadek – wnuczka, w prosty sposób wyjaśni czym jest bohaterstwo, czyn patriotyczny i co zrobić, by móc się nazwać patriotą. Pokaże, co dla Powstańców Warszawskich znaczy pamięć o historii oraz jak ważny jest dla nich kontakt z młodymi ludźmi. 

W ramach realizacji projektu odwiedzimy 6 szkół przyszpitalnych, w których odbędzie się przedstawienie oraz warsztaty z własnoręcznego przygotowania kukiełek przez dzieci.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących

z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Pomogliśmy potrzebującym Bohaterom!

Pomogliśmy potrzebującym Bohaterom!

Dzięki Fundacji ORLEN, po raz kolejny udało nam się wesprzeć Powstańców Warszawskich zapewniając im niezbędną pomoc. W październiku ubiegłego roku Fundacja Pokolenia Kolumbów otrzymała...

Murale Pamięci ,,Dumni z Powstańców”

Murale Pamięci ,,Dumni z Powstańców”

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Wygrajcie mural dla swojej szkoły i 5 000 zł na organizację uroczystości otwarcia! Przygotujcie pomysł na lokalne...

Skip to content