Ostatnie dni rekrutacji do akcji BohaterON w Twojej Szkole 2023!

Jak co roku w akcji BohaterON w Twojej Szkole mogą wziąć udział przedszkola, szkoły podstawowe i ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą. Na zgłoszenia czekamy do 30 listopada br.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy (dostępny na stronie https://bohateronwtwojejszkole.pl/zglos-placowke), pobrać materiały edukacyjne i scenariusze zajęć, przeprowadzić lekcję z uczniami oraz wspólnie pokazać, że pamięć o Powstańcach Warszawskich jest wiecznie żywa, dodając wpisy na https://wpis.dumnizpowstancow.pl/.

Wypełnienie krótkiego, elektronicznego sprawozdania z przeprowadzonej akcji gwarantuje otrzymanie przez szkołę dyplomu udziału, a dla koordynatora imiennego zaświadczenia potwierdzającego uczestnictwo w akcji. Dodatkowo w tym roku, organizatorzy przewidzieli darmowe egzemplarze zaktualizowanej o 100 nowych haseł gry „Cenzura”. Gra rekomendowana jest dla osób w wieku powyżej 13 lat, dlatego otrzymają je koordynatorzy, którzy zrealizują materiał ze uczniami klasy 7 szkoły podstawowej i starszych. W sprawie wysyłki gry będziemy konstatować się z koordynatorami mailowo.

Czas na realizację projektu i odesłanie sprawozdania został przedłużony do 10 grudnia.

Akcja BohaterON w Twojej Szkole 2023 realizowana jest pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Skip to content