BohaterON w Twojej Szkole 2023

ZAPROŚCIE BOHATERON DO SWOJEJ SZKOŁY!

W ramach tegorocznej edycji akcji BohaterON w Twojej Szkole przygotowaliśmy zupełnie nowe, wyjątkowe materiały edukacyjne.

📍 Grupy przedszkolne i uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej

Za pośrednictwem obrazowego i humorystycznego języka w tekście Elizy Piotrowskiej “Jak zostałem bohaterem” najmłodsi uczniowie dowiedzą się, czy można zostać bohaterem, nawet, gdy nie ma wojny i jest się dzieckiem.

📍 Uczniowie klas 4-6 szkoły podstawowej

Napisane przez Magdalenę Górską opowiadanie pod tytułem „Iskra nadziei” to poruszająca historia 11-letniej dziewczynki mieszkającej w Warszawie w czasach II wojny światowej.

📍 Uczniowie klas 7-8 szkoły podstawowej

„Uparte serce tego miasta” autorstwa Renaty Piątkowskiej pokazuje wydarzenia z sierpnia 1944 roku z perspektywy uczestników Powstania Warszawskiego oraz ich najbliższych.

📍 Uczniowie klas szkół ponadpodstawowych

„Bohaterowie z ruin, czyli historie warszawskich robinsonów” to animacje opisujące losy ludzi, którzy po upadku Powstania ukrywali się w ruinach Warszawy: Czesława Lubaszki, Gabriela Cybulskiego, Mariana Urmowskiego, Danuty Gałkowej i Jana Pęczkowskiego.

WŁĄCZ HISTORIĘ RAZEM Z NAMI!

Dołącz do nas, zgłoś placówkę edukacyjną i odbierz bezpłatne materiały edukacyjne!

Do akcji zapraszamy przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadpodstawowe, drużyny harcerskie, hufce pracy oraz inne placówki edukacyjne pracujące z dziećmi i młodzieżą.

📍 Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajduje się na naszej stronie: https://bohateronwtwojejszkole.pl/

✅ Rekrutacja trwa do 30 listopada 2023 r.

Akcja „BohaterON w Twojej Szkole 2023” realizowana jest pod patronatem honorowym i finansowana ze środków Ministra Edukacji i Nauki.

Skip to content