Muzyczna podróż w czasie w poezję Pokolenia Kolumbów

Zapraszamy na spotkanie poetycko – muzyczne, podczas którego aktorzy znani polskiej publiczności z ról filmowych oraz serialowych, których akcja osadzona jest w czasie wojny i Powstania Warszawskiego, zaprezentują poezję Pokolenia Kolumbów.

To magiczne wydarzenie odbędzie się 10 września 2021 r. o godz. 19.00, w 77. rocznicę śmierci cenionego poety Józefa „Ziutka” Szczepańskiego.  Spotkanie zostanie zrealizowane w pawilonie kulturalnymNiepodległa. Miejsce Spotkań”. Ma ono być impulsem do budowania oraz rozwijania polskiej kultury oraz tradycji w oparciu o ideały i twórczość pokolenia z lat 20-tych. Połączymy recytację wierszy z muzyką graną na żywo, by przenieść widzów i słuchaczy w świat Pokolenia Kolumbów.

Wiersze zaprezentują aktorzy, pełniący rolę ambasadorów VI edycji kampanii BohaterON: Agnieszka Więdłocha, Karolina Gorczyca, Maciej Zakościelny i Michał Czernecki. Każdy z nich będzie miał okazję przeczytać wybrane przez siebie utwory m.in.: Tadeusza Gajcego, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Krystyny Krahelskiej czy Józefa „Ziutka” Szczepańskiego, niosące w przekazie wyjątkowe emocje. Interpretacji, będzie towarzyszyć muzyka instrumentalna skomponowana przez zespół Stanisława Słowińskiego – doskonałego kompozytora, aranżera, producenta muzycznego oraz multiinstrumentalisty. Podczas spotkania, dzięki uprzejmości Archiwum Akt Nowych, zobaczymy wizualizacje rękopisów, prywatnych fotografii i zapisków poetów, których wiersze usłyszymy.

Spotkanie jest bezpłatne, niebiletowane, dostępne dla mieszkańców Warszawy w pawilonie kulturalnym „Niepodległa. Miejsce Spotkań” oraz online, dzięki transmisji prowadzonej na kanałach organizatora i partnerów.

Spotkanie poprowadzi redaktor doskonale znany słuchaczom radiowej „Jedynki” – Marcin Kusy.

Zapraszamy do wspólnej podróży do lat 20-tych!

LINK DO WYDARZENIA FB: https://www.facebook.com/events/164260169041047?ref=newsfeed

Transmisja wydarzenia:

– Fundacja Pokolenia Kolumbów [ https://www.facebook.com/fundacjapokoleniakolumbow ]
– Niepodległa. Miejsce Spotkań [https://www.facebook.com/niepodlegla.miejsce/ ]

– Narodowe Centrum Kultury [ https://www.facebook.com/NarodoweCentrumKultury ]
– BohaterON – włącz historię! [ https://www.facebook.com/BohaterON ]

Zapis z wydarzenia znajdzie się na kanale YT organizatora.

Organizatorem koncertu jest Fundacja Pokolenia Kolumbów.

Partnerami spotkania są: BohaterON – włącz historię!, Biuro Programu Niepodległa, Archiwum Akt Nowych.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęło Polskie Radio oraz TVP3 Warszawa.

Zadanie realizowane jest ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2021.

Skip to content