Ukryte Dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?

Współpraca organizatorów kampanii społecznej BohaterON – włącz historię! z Fundacją Archeo oraz Fundacją Pokolenia Kolumbów zaowocowała nową – organizowaną w skali kraju – akcją edukacyjną, poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów a także promocją tych działań w społeczeństwie.

Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” skierowany jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży.  Przygotowane dla nauczycieli materiały do realizacji zajęć (kilkunastominutowy film oraz konspekt zajęć) mają kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego. 

Projekt „Ukryte dziedzictwo. Co kryje Polska ziemia?” dofinansowany jest z środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

Więcej informacji o kampanii jest dostępnych na stronie: www.ukrytedziedzictwo.pl

Pomogliśmy potrzebującym Bohaterom!

Pomogliśmy potrzebującym Bohaterom!

Dzięki Fundacji ORLEN, po raz kolejny udało nam się wesprzeć Powstańców Warszawskich zapewniając im niezbędną pomoc. W październiku ubiegłego roku Fundacja Pokolenia Kolumbów otrzymała...

Murale Pamięci ,,Dumni z Powstańców”

Murale Pamięci ,,Dumni z Powstańców”

Ogólnopolski konkurs dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych Wygrajcie mural dla swojej szkoły i 5 000 zł na organizację uroczystości otwarcia! Przygotujcie pomysł na lokalne...

Skip to content